Jak polepszyć swoje CV?

jak_polepszyc_swoje_cv.jpg

Nie ulega wątpliwości fakt, iż rynek pracy niejednokrotnie jest bezlitosny dla absolwentów uczelni wyższych, zwłaszcza jeśli nie posiadają oni doświadczenia zawodowego. Chcąc poprawić swoją pozycję na rynku pracy warto nie tylko odbyć praktyki i staż w renomowanej korporacji, ale przede wszystkim wykazać się ciekawym portfolio. Niezależnie od tego jaki kierunek studiów wybraliśmy, możemy stworzyć zbiór swoich najlepszych prac i artykułów branżowych. Warto pamiętać o tym, aby nie były to tylko prace prezentowane na uczelni, które są obligatoryjne dla danego kierunku studiów. Dobrym pomysłem na wpis do CV jest zaangażowanie się w działalność kół naukowych organizowanych przez studentów.

Najczęściej koła studenckie są tworzone przez pasjonatów danej dziedziny i obfitują w praktyczne zagadnienia, które można wykorzystać w przyszłości w pracy. Koła studenckie mają jednak nie tylko wymiar naukowy, ale niejednokrotnie także towarzyski. Dzięki tego typu znajomościom możemy mieć pewność, że uzyskamy szczegółowe informacje o rekrutacji w firmach, w których pracują nasi rówieśnicy. W ten sposób przygotujemy się lepiej do rozmowy rekrutacyjnej, przez co zwiększymy naszą szansę na uzyskanie wymarzonego etatu. Koła naukowe tworzone przez studentów są nieodzownym elementem studiów, z którym warto się zapoznać.

WSNHiD jako szkoła da vinci

Uczestnictwo w kole naukowym w większości przypadków nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami, a jego znaczenie poznamy w momencie poszukiwania pierwszej płatnej pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *